Otroški parlament

V četrtek, 18. 2. 2016, se je v prostorih MO Ptuj odvijalo 26. zasedanje ptujskega medobčinskega Otroškega parlamenta. Zasedalo je 19 predstavnikov šol UE Ptuj. Šolo Videm je predstavljal devetošolec Martin Murko. Najprej nas je pozdravil podžupan MO Ptuj, gospod Gorazd Orešek. Pridružili so se tudi predstavnica društva Ars Vitae za pomoč odvisnim od nedovoljenih drog, gospa Renata Štopfer, specialni pedagog iz CSOD Ptuj, gospod Aleksander Solovjev, in predstavnica MO Ptuj, gospa Maja Erjavec. Tema, o kateri so razpravljali, je bila PASTI MLADOSTNIŠTVA. Učenci so najprej poročali o dejavnostih v zvezi z OP na šolah ter izpostavili pasti in nevarnosti, ki na mladostnike prežijo. Najpogosteje so izpostavili alkohol, droge, spolnost, slab vpliv družbe, zasvojenost s telefoni, spletne zlorabe. Kot vzrok, zakaj mladi hitreje popustijo slabim vplivom, so navedli nizko samopodobo, negativen vpliv družbe in tudi vzgojo staršev. Učenci so izvolili predstavnika, ki bosta šole UE Ptuj zastopala na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Prisotne sta s svojimi argumenti najbolj prepričala Martin Murko (OŠ Videm) in  Kaja Petrovič (OŠ Ljudski vrt). Zasedanje so mladi parlamentarci zaključili z mislijo, da si mladi želijo več iskrenega pogovora tako doma kot v šoli, na odrasle pa apelirajo, da je potrebno nekaj ukreniti z alkoholom, ki je mladini preveč dostopen.

Damjana Hliš, mentorica OP

2016-02-18 11.03.55