Evropa, moja domovina – Bakovčica 2017

V soboto, 10. 6. 2017, so se Mila Kodrič Cizerl, Jernej Maroh  in Alen Ostroško (učenci 8. a) udeležili mednarodnega kviza znanja in prijateljstva Evropa, moja domovina. Kviz iz znanja zgodovine je že 20. leto organiziral g. Radovan Knežević, učitelj na PŠ Bakovčica, v sodelovanju z mestom Koprivnica. Gre za majhno podružnično šolo z le devetimi učenci, a je prepoznavna po celi državi, saj ji je bila kar nekajkrat podeljena nagrada za najlepši šolski vrt na Hrvaškem. Učenci so na kvizu dosegli odlično tretje mesto.

Mila, Jernej in Alen so o izkušnji povedali: »Kljub temu da je bil kviz mednarodni, smo se med seboj odlično razumeli in v komunikaciji ni bilo prav nobenih težav. Vprašanja smo, čeprav so bila v hrvaščini, razumeli in ponudili pravilne odgovore. Tako smo se uvrstili na odlično 3. mesto in domov odnesli bronaste medalje. Seveda pa ni bila pomembna le uvrstitev. Dan, ki smo ga preživeli skupaj, je bil sončno in veselo obarvan. Imeli smo se lepo in skupaj preživeli čudovito, znanja polno soboto.«

Mentorica D. H.