OBDELAVA GRADIV – UMETNE SNOVI

Je enoletni izbirni predmet v obsegu 35 ur v šolskem letu. Obiskujejo ga lahko učenci 7., 8. ali 9. razreda

Kratek opis: pri izbirnem predmetu OBDELAVA GRADIV – UMETNE SNOVI učenci izdelujejo izdelke iz različnih umetnih snovi po predloženem načrtu, po sestavni in delavniški risbi. Učenci za vsak izdelek napišejo tehnološki list. Naučijo se obdelovati različne umetne snovi z ročnim orodjem in obdelovalnimi stroji. Znajo optimalno izkoristiti material. Pri delu znajo uporabljati zaščitna sredstva in organizirati svoje delo. Znajo pripraviti in pospraviti svoje delovno mesto. Na koncu šolskega leta samostojno narišejo in napišejo tehnično in tehnološko dokumentacijo za svoj izdelek iz umetne snovi in ga izdelajo.

Do učnega načrta lahko dostopate s pritiskom na povezavo: tukaj.