FILOZOFIJA ZA OTROKE – Kritično mišljenje

FILOZOFIJA ZA OTROKE – Kritično mišljenje

Filozofija za otroke je izbirni predmet, ki je dostopen vsakomur. Obsega 35 ur letno, to je 1 ura na teden. Obiskuje ga lahko vsak, ki je radoveden, ustvarjalen, komunikativen, razmišlja s svojo glavo in se sprašuje o sebi in svetu okrog sebe. Delo temelji predvsem na debati, pogovoru, igri vlog in podobno. Skupina raziskuje problem (na podlagi zgodbe iz življenja izmišljenih likov) in ob tem se posameznik navaja na izražanje svojega mnenja, na utemeljevanje, sprejemanje mnenja drugih … Nekatere teme, o katerih bo tekla beseda, so čustva, predsodki, domišljija, samospoštovanje, razumevanje drugačnosti, pomen resnice, spoznavanje sebe, odnosi z drugimi. A to je le delček vsebin, ki se lahko prilagodijo tudi glede na želje in interese članov, ki se za obiskovanje predmeta odločijo. Edini pogoj za vpis k predmetu je želja po razmišljanju s svojo glavo.

Do učnega načrta lahko dostopate s pritiskom na povezavo: tukaj.