MEDOBČINSKI ŠOLSKI PARLAMENT

V sredo, 15. 3., je bil v Mestni hiši na Ptuju medobčinski šolski parlament. Sodelovali smo učenci šol s Ptuja in okolice, stari  11-15 let, z željo razpravljati o temi letošnjega parlamenta – Načrtovanje prihodnosti. Letos sva šolo Videm in Leskovec zastopala Lovro in Nina. V zanimivi debati nam je seveda uspelo najti tudi nekaj dobrih predlogov in rešitev za prihodnost vseh.

Najprej nas je pozdravil župan občine Ptuj Miran Senčar. Sledilo je delo v skupinah, kjer smo na kratko predstavili delo po šolah. Kasneje je sledila razprava o vpisu v srednje šole, o odnosih med otroci in starši in vrednotah današnje mladine. Vsak je lahko kaj izpostavil ali predlagal. Končali smo z volitvami dveh predstavnikov, ki se bosta v mesecu aprilu odpravila razpravljat o tej temi še v Ljubljano v »ta pravi« parlament. Upajmo, da bo njun glas slišan. Vesel sem, da sem imel tudi jaz priložnost imeti podobno izkušnjo.

Zapisal: Lovro Letič, devetošolec