FILOZOFIJA ZA OTROKE

Filozofija za otroke je izbirni predmet, ki obsega 35 ur letno, to je 1 ura na teden. Obiskuje ga lahko vsak, ki je ali želi biti radoveden, ustvarjalen, komunikativen, razmišlja s svojo glavo in se sprašuje o sebi in svetu okrog sebe. Delo temelji predvsem na pogovoru, igri vlog in podobno, ob čemer se učenci s spoštljivo komunikacijo navajajo na izražanje svojega mnenja, na utemeljevanje, sprejemanje mnenja drugih …, učenci pa skozi leto spremljajo svoj napredek. Teme, ki se jih najpogosteje lotevamo, so čustva, predsodki, domišljija, samospoštovanje, razumevanje drugačnosti, pomen resnice, spoznavanje sebe, odnosi z drugimi. A to je le delček vsebin, ki se prilagodijo tudi glede na želje in interese članov, ki se za obiskovanje predmeta odločijo.

Do učnega načrta lahko dostopate s pritiskom na povezavo: tukaj.