Šolski parlament

SE RES OBETAJO SPREMEMBE V ŠOLI TUDI ZARADI PREDLOGOV UČENCEV NA ŠOLSKEM PARLAMENTU?
V torek, 12. 3. 2019, smo se z Martino Krajnc, učenko podružnične šole Leskovec, mentorjem Iztokom Roškarjem in mentorico Aleksandro Kukovič odpravili na Šolski parlament. Srečanje se je pričelo ob 10. uri, ko smo se vsi zbrali v sejni sobi Občine Ptuj. Z učenci šol Spodnje Podravske regije tokrat nismo samo diskutirali o različnih problemih šolstva v Sloveniji, ampak tudi konkretno izpostavljali predloge sprememb. Glavne podteme so bile odnosi v šoli, načini in metode poučevanja, šola za življenje in učne vsebine. Znotraj teh tem je bilo veliko govora tudi o problematiki uporabe telefonov po šolah. Učenci so predvsem predstavljali, na kakšne načine se v šoli realizirajo predlogi in želje učencev. Veliko jih je bilo zanimivih in uporabnih. Zagotovo pa si vsi želimo več pouka v naravi, več izkustvenega učenja, manj teorije, več za življenje pomembnih znanj, računalništvo in nemščino kot obvezen del predmetnika, več učiteljev, ki znajo poslušati in razumeti.
Ob koncu srečanja je vsak glasoval za enega predstavnika, ki bo našo regijo predstavljal v parlamentu v Ljubljani. Dva predstavnika sta bila izvoljena, dva pa sta bila izbrana po abecednem redu šol. Bila je zelo zanimiva izkušnja, ki mi bo ostala v lepem spominu.
Zapisal: Nik Krajnc