Spoznavajmo države Evropske unije

V organizaciji Turističnega društva Ptuj je v petek, 6. 5. 2022, na dvorišču minoritskega samostana potekala prireditev v okviru projekta Spoznavajmo države Evropske unije. Učenci šole Videm so tudi letos predstavljali Španijo. Tema letošnjega spoznavanja držav je bilo glasbeno tekmovanje Evrovizija. Učenci so se predstavljali z glasbenimi točkami, ki so posamezne države zastopale na Evroviziji. Učenki Lara Šori in Eva Lampret iz 5. razreda sta našo šolo več kot odlično zastopali s pesmijo Que me quiten lo baillao izvajalke Lucie Perez, ki je Španijo zastopala na Evroviziji leta 2011. Na stojnici so učenke sedmih razredov Sara Božičko, Dora Vinko in Evelin Kolednik predstavljale značilnosti Španije in španske udeležence Evrovizije. Obiskovalcem stojnice so bile še posebej všeč španske kulinarične dobrote, ki smo jih ponujali na stojnici. Učenke so s pomočjo učiteljic spekle špansko tradicionalno jed churros, pripravili pa smo tudi otroško sangrijo. Urejena stojnica s kulinaričnimi dobrotami in vrhunski pevski nastop sta navdušila obiskovalce prireditve.

Za ogled fotoglarije kliknite na fotografijo.