ŠPORT IN ŠPAS

V sredo , 15. maja 2024,  smo na OŠ Videm imeli športni dan poimenovan ŠPORT IN ŠPAS. V prvem delu športnega dne so se ob zabavnih igrah, ki so jih pripravili športni pedagogi in nogometna šola Klopotec,  razgibavali samo učenke in učenci. V drugem delu so se jim pridružili tudi drugi družinski člani NA GIBANJU IN DRUŽENJU VSEH GENERACIJ. Za prijeten uvod in tudi zaključek sta poskrbela petošolca Lan in Svit z zaigranima vižama na harmoniki. Za skupinsko razgibavanje so zaplesali prvošolci in prvošolke. Veliko družin se je odločilo za enourni pohod v Haloze, ki ga je vodil vodnik planinskega društva Naveza. Zabavno je bilo tudi na igrišču, kjer so se nogometni šoli Klopotec pridružili še kolesarski klub Perutnina Ptuj, karate klub DO Ptuj in prostovoljno gasilsko društvo Videm pri Ptuju. Ves čas druženja si je bilo možno izmeriti krvni tlak in sladkor v krvi, za kar sta poskrbeli medicinski sestri.  Ob prijetnem druženju in razgibavanju je čas kar prehitro minil. Pred zaključkom druženja je sledila podelitev priznanj in nagrad za najmlajšega udeleženca, ki je bil star eno leto, najstarejšega udeleženca, ki je štel 75 let in najštevilčnejšo družino, ki je pripeljala 8 članov vseh generacij. Ob letošnjem pomladnem nepredvidljivem vremenu smo si vsi oddahnili, ker se  je naredil prijeten s soncem obsijan dan. Dobre volje smo se poslovili do naslednjega druženja in gibanja vseh generacij v naslednjem šolskem letu.

Zapisala Olga Zelenik

Za ogled fotoutrinkov, pritisnite na spodnjo fotografijo.