Šolska knjižnica

Pozdravljeni na strani šolske knjižnice!

Gradivo, ki je na voljo v naši knjižnici, si lahko ogledate v javno dostopnem »on-line« katalogu – COBISS-u, ki ga uporabljamo od šol. leta 2018/2019. Na povezavi Cobiss – knjižnica OŠ Videm (s POŠ Sela in POŠ Leskovec) lahko preverite, katero gradivo imamo v knjižnici ter ali je izposojeno ali prosto. Izposoja je omogočena članom knjižnice, to je učencem šole Videm ter zaposlenim. Praviloma si lahko učenci izposodijo knjige samo na svoji lokaciji (na svoji šoli). Navodila za lažje iskanje po katalogu šolske knjižnice v Cobissu (klikni).

BRALNA ZNAČKA

Učenci od 1. do 5. razreda se o knjigah za bralno značko pogovarjate s svojimi učiteljicami oz. učiteljem (razredniki). Kliknite na povezavo:

Seznami knjig za bralno značko za učence od 1. do 5. razreda.

Učenci od 6. do 9. razreda ste vabljeni na pogovore o prebranih knjigah v šolsko knjižnico. Prebrati je treba najmanj dve knjigi s priporočilnega seznama za bralno značko (preostali knjigi sta lahko prav tako s priporočilnega seznama ali pa po lastni izbiri, ki vključuje posvet z učitelji ali šolsko knjižničarko).

Za več podatkov o bralni znački kliknite na Ostržka, ki bere za bralno značko.

BOOKWORMS – Angleško bralno tekmovanje

Šolska knjižnica na FB

Nekaj fotoutrinkov iz šolske knjižnice v letu 2023-2024:

Nacionalni mesec skupnega branja 2023

Beremo skupaj z varuhi 2023

Noč knjige 2024

Zaključek bralne značke z Boštjanom Gorencem – Pižamo (maj 2024)

Zlati bralci in bralke 2024

Knjižničarka