LLP_logotip_SL

V šolskih letih 2012/13 in 2013/14 smo sodelovali v mednarodnem projektu COMENIUS REGIO PARTNERSTVO. Na lokalni ravni je partnerstvo koordinirala Občina Videm, OŠ Videm in Kulturno društvo France Prešeren Videm pri Ptuju pa smo sodelovali kot partnerski instituciji.

Na Poljskem pa je projekt koordiniralo mesto Poznan, kot partnerji pa so sodelovali: šola Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, Edugate fundacija in Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa ”Winogrady” w Poznaniu – Osiedlowy, Dom Kultury ”Pod Lipami”.

Glavna tema projekta je bilo razvijanje osnovnih socialnih in osebnostnih kompetenc šolskih otrok, predvsem skozi rabo različnih metod povezanih z umetnostjo in gledališčem. Projekt je imel obširen raziskovalen pristop in je ciljal k razvijanju, rabi in preizkušanju različnih metod in pripomočkov pri delu z učenci.

Izvedba projekta je bila financirana s strani Evropske komisije. Več o projektnih dejavnostih in rezultatih pa si oglejte na projektni spletni strani:

Comenius region Videm