Z gospo Marijo smo odkrivali skrivnosti haloškega vetra

Ponedeljek, 7. 10. 2019, prvi dan v tednu otroka, je bil za naše šolarje 1. VIO prav poseben dan. V šolski knjižnici smo namreč gostili čisto pravo pravljičarko, našo domačinko go. Marijo Kolednik Črnila. Ge. Mariji haloški veter že vrsto let šepeta o skrivnostih narave, zdravilnih rastlin, pa tudi o naši lokalni preteklosti – še iz časa gradu Tranék nad Janžem in barona Draneškega. Z zanimanjem smo prisluhnili njenim poučnim in milozvenečim zgodbicam, ki so šele pred nekaj dnevi izšle v knjižni obliki z naslovom Kaj skriva haloški veter – zdrávljice iz Haloz. Ogledali smo si tudi njene kvačkane živali in druge pravljične like, ki jih je pripravila z namenom, da bi nam še bolj približala svoje zgodbice, nadihali smo se svežih vonjev raznovrstnih zelišč, ki jih je prinesla s seboj, in z go. Marijo preživeli nadvse prijeten pravljični dopoldan.

Vesna Voglar Pulko

Za ogled fotogalerije kliknite TUKAJ.