Nujno obvestilo

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS  sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih ter v osnovnih in glasbenih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo za vse učence od 1. do 9. razreda.

V tem času bo organizirano nujno varstvo za učence 1. do 3. razreda.

Zaradi organizacije dela, vas vljudno prosimo, da razredniku svojega otroka preko elektronske pošte ali e-asistenta sporočite najkasneje do torka, 30. 3. 2021, do 17. ure naslednje podatke:
• ali bo vaš otrok potreboval NUJNO varstvo (v času od – do )
• ali bo učence imel kosilo/drugo malico.

Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, pri katerih sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah. Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) šoli predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi. Vzorec potrdila je v prilogi. Izpolnjeno potrdilo pošljete razredniku najkasneje do srede, 31.3.2021, do 11. ure.

Na področju izobraževanja na daljavo že imamo izkušnje in smo dokazali, da z dobrim sodelovanjem zmoremo. Verjamem, da bomo tudi tokrat zmogli in skupaj poskrbeli za dobro delo vseh učencem. Zavedamo se, da delo na daljavo ne more nadomestiti pouka v šoli, zato si želimo, da z upoštevanjem ukrepov vsi prispevamo k zajezitvi virusa in k čimprejšnji vrnitvi učencev v šolske učilnice.

Podrobnejša navodila za delo na daljavo vam bodo poslali razredniki.

Želim vam vse dobro in ostanite zdravi.

Lep pozdrav,

mag. Robert Murko, ravnatelj